15 Ocak 2013 Salı

Eski-msn-aç

Msn Aç

Msn Acmak oldukça kolaydır.Bir email adresiniz varsa hemen açabilirsiniz.Bu email adresi farketmez gmail, yahoo, hotmail ne olursa olsun.

Msn açmak için yapmanız gereken Msn Kaydol sayfasına gitmek ve kullanıcı adınızı ve temel bilgilerinizi girebileceğiniz formu doldurmak.

İşte bu kadar kolay.Daha sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Msn Aç kaydol


Karşınıza bir form gelecek bu formu doldurun.

Siz Kimsiniz  Bölümünü doldurun

Sırasıyla Ad Soyadı doğum tarihi ve cinsiyetinizi seçiniz.İlgili alanları doldurarak formun alt kısmına ilerleyin.

Nasıl oturum açmak istersiniz Bölümüne geçin ve kullanıcıların en çok takıldığı ve karıştırdığı bölüm olduğu için dikkatlice okumanız tavsiye edilir.

Microsoft hesabı adı yazan yere gelin "birisi@example.com" yazan yere size ait olan bir email adresi varsa girin buraya girdiğiniz adres daha sonra size ait olup olmadığı sorgulanacaktır doğrulama işlemi yapılacaktır.

Adınıza kayıtlı gmail, yahoo, hotmail, livemsn vs. farketmez herhangi bir email-eposta adresimizi Msn hizmetinde kullanmak üzere kayıt işlemi yapmaktayız.

Peki adımıza kayıtlı bir email adresimiz yoksa ne yapmalıyız. Hemen kutucuğun alt tarafında bulunan "Veya yeni bir e-posta adresi alın" yazısına tıklayın. Yeni hesap açma diğer bir makalede anlatılacaktır.

En az 8 karakterden oluşan unutmayacağınız bir parola belirleyin Harf ve rakamdan oluşabilir. Örneğin NeredeOesKi25 gibi büyük ve küçük harflerle kombinasyon başkaları tarafından kırılmasını engelleyecektir.

Hemen altında bulunan kutuya aynı parolayı tekrar girin.Bunun sebebi yanlışlıkla yazılan bir parola oluşturmanızı engelleme amaçlıdır.
Şimdi ileride parolanızı kaybederseniz nasıl geri alabileceğinizi belirlemeye geldi sıra.Burada telefon numaranızı yazarsanız herhangi bir zamanda şifreniz çalınırsa yada unutursanız cep telefonunuzu kullanarak parolanızı geri alabilirsiniz.

Hemen altında Mavi renkli yazıya dikkat edin. Eğer cep telefonu bilginizi vermek istemiyorsanız "Veya bir güvenlik sorusu seçin" yazan yere tıkladığınızda Cep telefonu yerine bir soru ile parolanızı geri alabilirsiniz.

Posta kodunuzu biliyorsanız yazın bilmiyorsanız il kodunuzu yazın ve formun altına ilerleyin.Artık sona geldik.

Msn açmak üzeresiniz.Son olarak Makine olmadığınızı kanıtlamak için mavi renkte yazan harf ve rakamları aynen hemen altındaki kutuya yazınız.

Son olarak "Kabul ediyorum" yazan mavi renkli butona tıklayarak işlemi tamamlayınız.

Msn Aç kaydol

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder